آخوندی :جاده های کشور به ۶۵ دستگاه باسکول توزین در حرکت مجهز می شوندبه گزارش چهارشنبه شب ایرنا، «عباس آخوندی» شامگاه امروز درحاشیه افتتاح نخستین باسکول توزین در حرکت در جاده اردستان – کاشان درگفت و گو با خبرنگاران، افزود: برای نصب و راه اندازی این باسکول افزون بر ۸ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
وی یادآورشد که به زودی ۶۴ دستگاه دیگر از این نوع باسکول ها در جاده های کشور نصب و راه اندازی خواهد شد.
وزیر راه ،مسکن و شهرسازی نصب این باسکول ها راهی به سوی مدیریت هوشمند دانست و افزود: این کار زمینه همکاری بین دانش فنی راهداری و دانش فنی آی تی را فراهم می کند تا با استفاده از این فناوری از حمل بار اضافی و تخریب جاده پیشگیری شود.
آخوندی تصریح کرد: بهره گیری از این فناوری جدید زمینه اشتغال ۶۵۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم خواهد کرد و از دانش آنها در حمل و نقل جاده ای استفاده کنیم.
به گفته وی، با نصب این نوع باسکول ها، می توان بدون مزاحمت کامیون ها و دیگر خودروها بر روند حمل تقل در جادهای کشور نظارت کنیم .
آخوندی همچنین یادآور شد: اکنون در سطح راه های کشور یکهززار و ۳۰۰دستگاه دورببن کنترل سرعت فعال است که این آمار تا سال آینده به ۲ هزار و ۲۰۰ دوربین افزایش خواهد یافت.
وزیر راه درباره مطالبات مردم اردستان نیز ابراز امیدواری کرد که با همکاری مدیران و مسئولان شهرستان، استان و وزارت راه و شهرسازی خواسته های آنان اجرایی شود.
شهرستان اردستان دارای یک هزار و ۹۱۶ کیلومتر راه همسنگ و۱۴۱ کیلومترآزاد راه وحدود ۱۰۰ کیلو متر جاده ترانزیت است.
این شهرستان با ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلو متری شمال اصفهان قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی به منظورافتتاح چند طرح عمرانی به اردستان سفر کرده است.
شبد**۷۴۳۱/۶۱۳۶ **۱۰۱۰
خبرنگار: رحمت الله عامری نیا ** تنظیم: سلطانمرادی**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید