اختصاص چهار هزار و 500میلیارد تومان استمهال برای شهرستان های زلزله زدهبه گزارش ایرنا؛ هوشنگ بازوند روز شنبه در پنجاه و هفتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات تدبیر استانداری افزود: این استمهال شامل شهرستان های کرمانشاه (به جز کوزران و ماهیدشت)، صحنه، کنگاور، هرسین و سنقر نمی شود.
وی یادآوری کرد که ستاد بحران استان موظف است با همکاری فرمانداری کرمانشاه و سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نسبت به تعیین واحدهای تولیدی خسارت دیده برای شهرستان کرمانشاه جهت در نظر گرفتن این واحدها برای استهمال اقدام کنند.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: پس از پالایش و بررسی های لازم، شرایط در نظر گرفتن واحدهای تولیدی جهت استمهال در کرمانشاه مشخص خواهد شد اما اینکه بخواهیم استمهال را برای کل استان در نظر بگیریم این موضوع نه مقدور است و نه به نفع استان.
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود به معضل بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: مدیران در شرایطی که استان با نرخ بیکاری 22 درصدی مواجه است و این شرایط که یک بحران تلقی می شود، باید ریسک پذیر باشند و تلاش کنند تا قانون به نفع مردم تفسیر گردد.
او گفت: کمیته کارشناسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان باید فعال تر شود و در این کمیته نسبت به تصمیم سازی جهت تصمیم گیری در این کارگروه اقدام شود.
وی اظهار کرد: مدیران به این منظور مدیر شده اند و مسئولیت گرفته اند که برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و وظیفه دارند که قانون را به نفع مردم تفسیر کنند و شرایط بهتری را برای مردم رقم بزنند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به نرخ بالای بیکاری استان بیان کرد: با وجود نرخ 22 درصدی بیکاری در یک شرایط بحران قرار داریم لذا مدیران در این شرایط وظیفه دارند که ریسک پذیر باشند و با تلاش، کوشش و جدیت در راستای توجه به افزایش تولید و سرمایه گذاری اقدام عملی داشته باشند.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، پرچمدار اقتصاد مقاومتی در کشور است لذا همگی وظیفه داریم که از بکارگیری همه ظرفیت ها و توان ها برای حل مشکلات و اشتغالزایی حمایت و بستر لازم را برای تولید و سرمایه گذاری در استان فراهم کنیم.
بازوند با اشاره به نوع کارآیی و عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها ادامه داد: مصوبات این کارگروه برای همه لازم اجرا است و اگر موردی در استان حل نشد ما آنرا به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود، ارجاع می دهیم که اگر تا 15 روز پاسخ داده شد که موضوع مشخص شده اما اگر پاسخی داده نشد به معنای لازم اجرای بودن این موارد نیز است لذا همه به مصوبات این کارگروه باید توجه ویژه داشته باشند.
استاندار کرمانشاه همچنین گفت: کاهش نرخ بیکاری زمانی محقق می شود که مدیران در جهت رفع موانع تولید تلاش گسترده ای داشته باشند لذا در این شرایط است که سرمایه گذاری و افزایش تولید در استان صورت گیرد اما چنانچه به این موضوع عمل نشود سرمایه گذاران، سرمایه های خود را در استان هایی که شرایط بهتری دارند، بکار خواهند گرفت.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های ویژه استان کرمانشاه در بخش های مختلف اظهار کرد: استان کرمانشاه با این همه ظرفیت نباید دارای نرخ بیکاری 22 درصدی باشد و این به معنای عدم استفاده از ظرفیت ها و ریسک پذیری لازم در استان است.
استان کرمانشاه با 2میلیون نفر جمعیت رتبه اول بیکاری را در کشور دارد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته بیش از 84 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3033خبرنگار و انتشار دهنده:فرزاد نویدیانتهای پیام /*


پاسخ دهید