استاندار اصفهان: مدیران غیرهمسو با سرمایه گذاران و مردم تغییر می کنندبه گزارش ایرنا، ‘محسن مهر علیزاده’ چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان بیان کرد: برخی مسئولان نیت تخریب ندارند و هدف خدمت است اما آنجا که باید از حوزه اختیارها و وظیفه ها استفاده کنند، کوتاه می آیند که نشان می دهد مشکل اصلی استان اصفهان فرایندهای دست و پا گیر اداری است.
وی افزود: برخی اقدام ها که امروز صورت نمی گیرد، ناشی از سیستم اداری و نگاه غلط در مورد ارتباط مردم با دولتمردان یا نماینده های دولت است و به دلیل بغض و کینه نمی باشد اما باید این رویکرد اصلاح شود.
استاندار اصفهان اضافه کرد: مدیران کل استان ها و رئیسان اداره های شهرستانی باید در چارچوب اختیارها امور را تسهیل کنند زیرا نتیجه شرایط کنونی خشکاندن ریشه‌های تولید، تجارت و اشتغال که در نهایت شرایط دشواری را برای آینده فرزندان این جامعه رقم خواهد زد.
او گفت: هم اکنون شرایط درآمدی و هزینه های کشور به گونه ای است که با محدودیت هایی مواجه هستیم و باید با بازنگری در رفتار اداری با مردم، از تعطیلی کارگاه های تولیدی جلوگیری و شرایط برای فعالیت افراد بیکار فراهم شود.
مهر علیزاده با اشاره به توطئه ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون عنوان کرد: برای نابودی کشور از ترور و جنگ گرفته تا تحریم های سنگین و هوشمند از هیچ اقدامی فروگذار نکردند اما با هوشیاری نظام و امضای برجام، دشمن زمین گیر و مجبور به پذیرش حق غنی سازی ملت بزرگ ایران شد تا همه راه هایی که بسته بودند با دست خودشان باز کنند.
وی افزود: فرد نسنجیده گویی (رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا) بر سر کار آمده و تلاش دارد تا نشان دهد اقدام های توطئه آفرین علیه ایران تفاوتی نکرده اما زمانی این این توطئه نیز خنثی می شود که چرخه تولید در کشور بچرخد، خودکفا باشیم، درآمد داشته باشیم و ظرفیت ها را بشناسیم.
استاندار اصفهان با تاکید بر استفاده از فرصت های موجود گفت: جمعیت ایران از 30 میلیون نفر در ابتدای انقلاب به 80 میلیون نفر کنونی رسیده در حالی که در گذشته فرش دستباف ایران در جهان جایگاه نخست را داشت اما طی چند سال گذشته با رقبیان جدی در این زمینه رو به رو هستیم.
او اضافه کرد: کاشان به عنوان یکی از مناطق بسیار ماهر، فعال و جدی در زمینه تولید فرش ماشینی و صنایع نساجی، خودروسازی، گلاب و عرقیات، ماهیان زینتی و گردشگری است و می تواند زمینه درخشش فعالان اقتصادی را فراهم کند.
مهر علیزاده بیان کرد: کاشان منطقه ای پرجنب و جوش به ویژه در عرصه اقتصادی و فرهنگی است و سرمایه گذارانی که برای تمهید نیازهای اولیه زندگی یک کارگر تلاش دارند، در واقع در جنگی اقتصادی ایثار می کنند و از این رو باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در کنار بومیان، برای نیروهای جویای کار سایر نقاط استان هم اشتغالزایی شود.
وی همچنین گفت: کاشان با وجود برخورداری از خانه های تاریخی، برای توسعه گردشگری نیاز به سرمایه گذاری زیر بنایی ندارد، سرمایه گذاران خواستار سرعت بخشی در ارائه خدمات هستند و اگر در این زمینه کوتاهی شود، ظلم است.
استاندار اصفهان در نخستین سفر خود به شهرستان کاشان پس از حضور در گلزار شهدا، با فعالان اقتصادی و کارافرینان دیدار و در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
محسن مهر علیزاده همچنین در جریان این سفر با آیت الله ‘محمد یثربی’ دیدار کرد و در همایش کنگره خاندان غفاری در تاریخ هنر ایران نیز حضور یافت.
شهرستان کاشان با جمعیت 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: یوسف صائب ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
6136/8123انتهای پیام /*


پاسخ دهید