برپایی ۴۶۰ صندوق جمع آوری کمک های مردمی جشن عاطفه ها در یزدمحسن علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله نخست برگزاری جشن عاطفه ها با شعار « مهر در انتظار همدلی» همزمان با سراسر کشور روزهای ۲۳ و ۲۴شهریور ماه جاری برگزار می شود.
به گفته وی استقرار صندوق یادشده در فروشگاه های زنجیره ای، پمپ بنزین ها، پایانه های مسافربری، ایستگاه راه آهن، پلیس راه، بازارچه های محلی، کارخانه ها و سایر مکان های تجاری و اقتصادی برای جمع آوری کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: همچنین ۳۰ مرکز نیکوکاری و اداری کمیته امداد امام (ره) استان یزد آماده جمع آوری کمک های مردمی است.
علیزاده ادامه داد: ۱۹ مهر ماه آینده نیز یک هزار و ۲۴۰ پایگاه های جشن عاطفه ها در مدارس مستقر می شود تا کمک های دانش آموزان را برای همکلاسی های کم بضاعت خود جمع آوری کند
وی هدف از برپایی جشن عاطفه ها را حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری بیان کرد و گفت: کمک های جمع آوری شده در واحدهای آموزشی ، در بین دانش آموزان نیازمند همان مدرسه توزیع می شود.
وی گفت: مردم خیر استان می توانند در حد توان خود و هنگام تهیه ملزومات و نوشت افزار موردنیاز برای فرزندان خود سهمی را هم برای دانش آموزان نیازمند اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه استفاده از روش های نوین و الکترونیکی هم در جمع آوری وجوه جشن عاطفه ها در نظر گرفته شد،تاکید کرد: مردم استان می توانند با شماره گیری آنی پرداخت کمیته امداد #۰۳۵*۸۸۷۷* با تلفن همراه، با وارد کردن مبلغ و کد استان یا شهرستان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.
علیزاده اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و ۵۱۳ دانش آموز و ۹۵۱ دانشجوی از خدمات مختلف فرهنگی این نهاد استفاده می کنند.
سال گذشته مردم نیکوکار یزد ۱۵ میلیارد و ۵۴۰ میلیون در جشن عاطفه ها اهدا کردند که به دلیل رشد ۹۰ درصدی کمکهای نقدی در این رویداد ، استان موفق به کسب رتبه نخست کشوری شد.
کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۸ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
هم اکنون ۴۹ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد هستند.
استان یزد بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵درصد در شهرها و بقیه در مناطق روستایی وآبادی ها زندگی می کنند.
۲۰۸۸*۲۰۴۷* خبرنگار: کبری دانشی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


پاسخ دهید