بیش از یکهزار هکتار بافت مسکونی جنوب کرمان فرسوده استبه گزارش ایرنا محمد ساردویی شبانگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پنجمین نمایشگاه استانی جنوب کرمان افزود: 21 درصد مردم جنوب کرمان در بافت های فرسوده زندگی می کنند.
وی به احیای بافت های فرسوده در جنوب کرمان اشاره کرد و افزود: 2 شهرستان جیرفت و کهنوج در زمینه بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد.
وی گفت: 9 محله بافت فرسوده در جیرفت شناسایی و تاکنون پنج محله این شهرستان در ستاد بازآفرینی استان تایید و طرح های آن نیز آماده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان با اشاره به سکونتگاه های غیر رسمی جنوب کرمان افزود: فقط یک سکونتگاه غیر رسمی در محله حسین آباد شهرستان جیرفت وجود دارد که برای رفع این مشکل در طرح بازآفرینی به آن توجه شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان کهنوج چهار محله برای وجود سکونتگاه های غیررسمی تایید شده است گفت: در زمینه رفع این مشکل نشستی با فرماندار این شهرستان برگزار و مقرر شد مبلغی از اعتبارات استانی برای این بخش در نظر گرفته شود.
ساردویی گفت: 130 کیلومتر بزرگراه و 320 کیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان در حال ساخت است.
وی افزود: 670 کیلومتر راه روستایی آسفالته در دولت تدبیر و امید در جنوب کرمان ساخته شد که این عملکرد خوبی در زمینه فراهم کردن زیرساخت ها در روستاها است.
وی به فعالیت جهادی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان در محورهای جیرفت به بافت و جیرفت به سه راهی بم اشاره کرد و گفت: 48 کیلومتر از محور جیرفت به سه راهی بم در حوزه استحفاظی این اداره کل است که در دولت تدبیر و امید 25 کیلومتر این مسیر 2 بانده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان تصریح کرد: 23 کیلومتر از محور جیرفت به سه راهی بم در حال 2 بانده شدن است که برای تکمیل این طرح به 700 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و با وعده پیمانکار 6 کیلومتر این مسیر تا شهریورماه سال جاری آماده بهره برداری می شود.
محورهای مواصلاتی هفت شهر جنوب کرمان هفت هزار و 350 کیلومتر طول دارد که شامل 203کیلومتر بزرگراه، 361 کیلومترراه اصلی و 772 کیلومتر راه فرعی آسفالته است.
28 هزار کیلومتر راه همسنگ در استان کرمان وجود دارد که 2.2 درصد راههای کل کشور را شامل می شود که هشت هزار کیلومتر آن در هفت شهر جنوبی استان قرار دارد.
جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان، هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب، رودبار جنوب و عنبرآباد را با جمعیت حدود یک میلیون نفر زیر پوشش دارد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: نجمه حسنی*
7450/3029انتهای پیام /*


پاسخ دهید