تولید کنندگان انگلیس خواستار افزایش تعاملات اقتصادی با ایران شدندبه گزارش ایرنا، بر اساس برنامه اعلام‌شده در تارنمای اتاق بارزگانی انگلیس و ایران، این مراسم در پارلمان انگلیس برگزار شد و حمید بعیدی نژاد و ریچارد بیکن رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران از سخنرانان آن بودند.
بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرامی خود، تصاویری از این نشست را که حاکی از حضور پرجمعیت شرکت‌کنندگان در مراسم بود منتشر کرد.
وی در این صفحه نوشت: امشب در جلسه‌ سالانه‌ اتاق بازرگانی انگلیس و ایران، 150 شرکت تولیدی، تجاری و سرمایه‌گذاری برای بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های اقتصادی با ایران گردهم آمدند.
بعیدی نژاد افزود: در این نشست که عده‌ی زیادی از نمایندگان دیگر شرکت‌ها به علت محدودیت جا نتوانستند در آن شرکت کنند، شرکت‌کنندگان معتقد بودند که تعاملات اقتصادی میان دو کشور در سطح ظرفیت دو کشور نیست و لازم است افزایش یاید.
این مراسم که نشان‌دهنده تمایل شرکت‌های انگلیسی به تداوم و گسترش روابط تجاری با ایران است در حالی برگزار می‌شود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سه هفته پیش، پس از ماه ها جنجال آفرینی تبلیغاتی درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آنچه او اقدامات ثبات زدایانه ایران در منطقه می نامد، راهبرد جدید دولتش را در این باره اعلام کرد و از جمله گفت که از این پس از تایید پایبندی ایران به برجام، که طبق یک مصوبه کنگره آمریکا به رئیس جمهوری این کشور سپرده شده، سرباز می زند و تصمیم گیری درباره سرنوشت برجام را به کنگره آمریکا خواهد سپرد.
بعیدی نژاد سه شنبه گذشته طی اظهاراتی در نشست ‘آینده توافق هسته ای ایران’ که در پارلمان انگلیس برگزار شد گفت که برجام مستحکمتر از آن است که دولت آمریکا بتواند با تداوم آن مخالفت کند.
علاوه بر وی، آلستر برت معاون خاورمیانه ای وزارت امور خارجه انگلیس، جک استراو وزیر امورخارجه پیشین انگلیس، سایمن گس سفیر پیشین انگلیس در تهران و مذاکره کننده ارشد انگلیس در مذاکرات هسته ای، «پیتر وست مکوت» سفیر پیشین انگلیس در واشنگتن و الی گرانمایه عضو اندیشکده شورای روابط خارجی اروپا نیز در این نشست سخنرانی و حمایت خود را از برجام اعلام کردند.
اروپام ** هـ ن *شبس*1613**انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید