حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و افزایش اشتغال در شاهرود ضروری استسیدمحمدرضا هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ضرورت اشتغال زایی به منظور تحقق شعار سال، افزود : شاهرود دارای ظرفیت های بی نظیری در زمینه های گردشگری، کشاورزی، معدن و صعنت است و به همین دلیل باید با تسهیل در شرایط جذب سرمایه گذار به اشتغال زایی در این شهرستان کمک کنیم.
وی اظهار داشت : یکی از ظرفیت های شاهرود واقع در چهار راه شمال شرق کشور و همچنین نزدیکی به تهران و مشهد است که این امر باعث می شود سالانه میلیون ها مسافر از این شهرستان عبور کرده و شاهرود را مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.
فرماندار شاهرود یکی از مشکلات پیش روی شاهرود را کمبود آب برشمرد و خاطرنشان کرد: در بخش شهری باید به فکر کمبود نزدیک به 200 لیتر آب بر ثانیه باشیم و رفع معضل نیازمند انتقال آب از سایر حوزه ها به این شهرستان است.
هاشمی یادآور شد : مدیریت مصرف آب امروز امری مهم است که باید به جد آن را در نظر داشت و با توجه به سبک زندگی اسلامی، صرفه جویی در مصرف و همچنین اصلاح الگوی مصرف می توان در کاهش مصرف آب و حفظ منابع آبی شهرستان شاهرود، گام برداشت.
فرماندار شاهرود، با اشاره به نابودی تدریجی بخش کشاورزی در این شهرستان تصریح کرد : امروز فاجعه ای خاموش شاهرود را تهدید می کند و سرما زدگی هزاران هکتار از تاکستان ها و باغات را به مخاطره انداخته و در سال های اخیر خسارات فراوانی را به کشاورزی استان سمنان وارد کرده است.
هاشمی ادامه داد : در چند سال گذشته 70 تا 75 درصد تاکستان ها در برخی نقاط شاهرود به دلیل سرما زدگی از بین رفته اند که این مشکل تاثیر منفی در اقتصادی شهرستان داشته و ممکن است این کشاورزان در برخی مواقع با مشکلات عدیده ای روبرو شوند.
اشهرستان شاهرود براساس سرشماری نفوس و مسکن 1395، 218 هزار و 628 نفر جمعیت دارد.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید