لزوم افزایش اعتبارات محورهای ارتباطی خنداب و کمیجان/ توسعه زیر ساخت های گردشگریبه گزارش ایرنا، سیدعلی آقازاده عصر شنبه در شصت و هفتمین نشست اقتصاد مقاومتی در کمیجان افزود: باید در کنار اعتبارات ملی از اعتبارات استانی نیز برای رفع نواقص در این دو شهرستان نهایت استفاده صورت گیرد.
وی اظهار کرد: رفع نواقص راهها در این دو شهرستان تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد تا دیگر شاهد تلفات ناشی از سوانح جاده ای در محورهای ارتباطی این دو شهرستان نباشیم.
استاندار مرکزی گفت: دو شهرستان خنداب و کمیجان استعداد و ظرفیت های مهمی در بخش کشاورزی و صنعت گردشگری دارند اما نیازمند توسعه اقتصادی هستند که کار جمعی مدیران و داشتن برنامه های مدون لازمه آن است.
آقازاده افزود: استقرار صنعت در شهرستان کمیجان منطبق با فعالیت کشاورزی و استفاده از صنایع تبدیلی می تواند به توسعه اقتصادی منجر شود.
استاندار مرکزی تصریح کرد: سهم استان مرکزی از تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی سه هزار میلیارد ریال است که لازم است سهم مناطق کمتر توسعه یافته بیشتر مد نظر قرار گیرد.
وی اظهار کرد: صنعت گردشگری در وفس کمیجان مغفول مانده است و باید از این ظرفیت ملی برای اشتغالزایی و رونق تولید استفاده کرد.
استاندار مرکزی گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذران به معرفی جاذبه های گردشگری مهم از جمله وفس بپردازد و به رونق گردشگری منطقه کمک کند.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مدیران کل استان مرکزی برای بررسی و رفع مشکلات دو شهرستان کمیجان و دلیجان بیشتر وقت بگذارند.
سیدمهدی مقدسی افزود: مسوولان با پیگیری فرایندهای اداری در جذب سرمایه ها بیش از گذشته بکوشند و با افزایش فرایند سرمایه گذاری به رونق تولید و اشتغال کمک کنند.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: نقد منصفانه و به دور از حب و بغض همواره راهگشاست اما نباید نسبت به اقدامات مطلوب دولت، با بی انصافی برخورد شود.
مقدسی افزود: لایحه بودجه توسط دولت به مجلس تقدیم شده و اکنون در کمیسیون های مختلف در حال بررسی است و همانند سال های گذشته برخی اصلاحات روی آن اعمال خواهد شد.
فرماندار کمیجان نیزگفت: مطالعات ناحیه صنعتی سمقاور پایان یافته است و زمین این مجموعه نیز پیش بینی شده است.
سیامک سلیمانی افزود: لایروبی قنوات و ایجاد زیرساخت های لازم در قلعه بهادری کمیجان از اولویت های صنعت گردشگری در این شهرستان است.
وی، ایجاد گلخانه، تکمیل سالن ورزشی، برخورد با چاه های غیرمجاز و ارتقا محورهای ارتباطی را از جمله مطالبات مردم کمیجان عنوان کرد.
در این نشست تنگناهای توسعه صنعتی برخی واحد های تولید کشاورزی و صنعتی کمیجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عملیات اجرایی مجتمع ظروف آلومینیوم در شهرمیلاجرد به وسعت یک هزارو ۵۰۰ متر مربع با سرمایه چهار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۰ نفر با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.
استاندار مرکزی همچنین به دیدار خانواده شهید جاویدالاثر ولی الله عاشوری رفت و با حضور در گلزار شهدای میلاجرد به مقام شامخ شهدای این خطه ادای احترام کرد.
شهرستان کمیجان با ۳۶ هزار و ۴۲۲ نفر جمعیت در شمال استان مرکزی واقع شده است.
6991/3075/خبرنگار:معصومه ابراهیمی***انتشاردهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


پاسخ دهید