هیچ مورد مشکوک به بیماری هاری در میان شترهای خاش مشاهده نشدامان الله طوقی در حاشیه بازدید فرماندار، بخشدار مرکزی، مدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران خاش به همراه نمایندگان صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) از روستای گزو و حضور در میان گله شترها که مواردی مشکوک به بیماری هاری در آنها مشاهده و معدوم شده بودند به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مردم سیستان و بلوچستان به ویژه این شهرستان اطمینان می دهیم که مصرف گوشت شتر هیچ خطری ندارد.
وی با بیان اینکه برخی حساسیت ها در فضای مجازی مبنی بر تلف شدن تعداد زیادی شتر براثر بیماری هاری منتشر شده بود گفت: این خبرها مورد تایید نیست و انتظار داریم مردم به چنین شایعاتی توجه نکنند.
وی ادامه داد: هم اینک افزون بر 170 نفر شتر از یک گله که مواردی مشکوک به بیماری هاری در آنها مشاهده شد در یک مکان ایمن در قرنطینه کامل به سر می برند.
مدیرجهاد کشاورزی خاش گفت: خوشبختانه با حساسیت های مردم و مسئولان اوضاع در کنترل است.
طوقی اظهار داشت: حدود هفت هزار نفر شتر در خاش وجود دارد که همه آنها دارای پلاک سلامت هستند و از نظر دامپزشکی سالم بودن آنها مورد تائید قرار گرفته است.
وی بیان کرد: تاکنون هیچ سابقه و موردی از شیوع بیماری هاری در خاش نداشته ایم و این برای نخستین بار است که در خاش و حتی سیستان و بلوچستان چنین موردی گزارش می شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه با تدابیر خوب فرماندار و مشارکت بخشدار مرکزی، محیط زیست، دامپزشکی، مرکز بهداشت، سپاه و انتظامی و شوراها و دهیاران، مردم و سایر دستگاه ها و ارگان ها توانسته ایم بر اوضاع مسلط شویم.
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: الحمدلله مردم مرزدار منطقه خودشان به خوبی برنامه مدیریت بحران را در زندگی خود اجرا می کنند.
به گزارش ایرنا افزون بر 20 نفر شتر مشکوک به هاری در منطقه گزو طی 10 روز گذشته تا کنون در شهرستان خاش تلف شدند.
این تعداد شتر با رعایت نکات بهداشتی معدوم شدند.
با اقدامات پیشگیرانه از سوی دامپزشکی و سایر دستگاههای دست اندرکار و با بررسی های انجام شده امروز/شنبه/ هیچ گونه شتر مشکوک به بیماری هاری در منطقه گزو شهرستان خاش سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310** 3213 خبرنگار: محمدامین میربلوچزهی **انتشار دهنده: اکبر نوریانتهای پیام /*


پاسخ دهید